راه اندازی رستوران مخصوص گیاه خواران

افرادی که می خواهند رستورانی راه اندازی کنند که مخصوص گیاه خواران است، باید به درباره آن ها مطالعه کنند و در رابطه با سبک و سلیقه غذایی آن ها آگاهی پیدا کنند تا مورد توجه افرادگیاه خوار قرار بگیرند و محبوب و مشهور شوند.

گیاه خواران

به افرادی گفته می شود که تمایل به خوردن غذاهایی دارند که در پخت و طبخ آن ها از مواد گوشتی و لبنی استفاده نشود البته این تعریف عامیانه ای است که میان مردم باب شده اما به طور قطع نمی توان این تعریف را درست و کامل دانست ، چرا که بعضی از گیاه خواران به مقدار کمی از مواد غذایی فراورده های حیوانی استفاده می کنند به همین دلیل نمی توان گفت که به طور قطع  محصولات لبنی و گوشتی نمی خورند.

انواع گیاه خواران

گیاه خواران pollo-pescetarianism :

این دسته از گیاه خواران افرادی هستند که به آن ها ( غیرپستاندار ) نیز می گویند در واقع این نوع گیاه خواران در غذاهای خود از مرغ و ماهی نیز استفاده می کنند اما از گوشت قرمز استفاده نمی کنند.

گیاه خواران lacto-vegetarian (لاکتو گیاه خواری) :

این دسته از گیاه خوران افرادی هستند که در کنار سبزیجات از لبنیات نیز استفاده می کنند مانند ماست و شیر و …

گیاه خواران Ovo vegetarian (تخم مرغ گیاه خواری) :

این دسته از گیاه خواران افرادی هستندکه در کنار سبزیجات از تخم مرغ نیز در غذاهای خود استفاده می کنند.

گیاه خوران Pescetarianis :

این دسته از گیاه خواران افرادی هستند، که در کنار سبزیجات از مواد غذایی آبزی مانند ماهی و میگو استفاده می کنند.

گیاه خواران Ovo-lacto vegetarianism (لاکتو تخم مرغ گیاه خواری ) :

این دسته از گیاه خواران را افرادی هستند که در کنار سبزیجات هم از تخم مرغ و هم از لبنیات نیز در غذاهای خود استفاده می کنند.

گیاه خواران Semi-Vegetarian (نیمه گیاه خواری) :

این دسته از گیاه خواران افرادی هستند که از گوشت و فراورده های حیوانی کمتر استفاده می کنند و حتی این قضییه باعث می شود که بعد از مدتی کاملا گیاه خوار شوند.

گیاه خواران pollotarianism :

این دسته از گیاه خوران افرادی هستند که در کنار سبزیجات از مواد غذایی آبزی مانند ماهی و میگو و صدف در طبخ غذاهای خود استفاده می کنند اما گوشت دام و طیور را نمی خورند.

گیاه‌خواری پاره وقت:

پاره وقت  به این معنا است که چند مدت یک بار از مواد غذایی حیوانی استفاده می کنند دوباره کاملا آن را حذف کرده و بعد از آن که مدتی گذشت باز از مواد غذایی حیوانی استفاده می کنند.

گیاه خواران Fruganism :

این دسته از گیاه خواران افرادی هستند که از غذا های گوشتی و در کل فراورده های لبنی و حتی گیاهی استفاده نمی کنند و تنها مواد غذایی آن ها میوه ها و حبوبات و آجیل ها است.

حال که با انواع گیاه خواران آشنا شدید و به طور کلی درباره آن ها آگاهی پیدا کردید حتما متوجه شده اید که سرآشپز در راه اندازی چنین رستورانی بسیار مهم است.

سرآشپز آگاه :

سرآشپز آگاه کسی است که کاملا راجب مواد غذایی و نحوه طبخ آن ها و حتی از فواید و خاصیت های درمانی مواد غذایی آگاه اند و با این آگاهی کمبود پروتئین های مواد غذایی که افراد گیاه خوار نمی خورند را رفع کنند.

همچنین به دلیل رژیم غذایی و حذف بعضی مواد غذایی لبنی و گوشتی سر آشپزی ماهر نیاز است که با این محدودیت نیز تنوع غذایی بالایی را ارائه می دهند البته با در نظر گرفتن گروه های گیاه خواری و ویژگی های آن ها.

تجهیزات صنعتی رستوران

استفاده از تجهیزات صنعتی رستوران را در عملکرد و راندمان کاری سرعت می دهد تجهیزات صنعتی مانند گریل روغنی و سرخ کن سیب زمینی و ……. که می توانید لیست کامل آن را در صفحه اصلی kmc مشاهده کنید.

علاوه بر مواردی که بیان شد برای راه اندازی رستوران باید نکات بهداشتی و نکات ایمنی ضروری درباره رستوران بدانید و درباره آن آگاهی پیدا کنید، پس شما عزیزان را دعوت می کنم که از لیست مطالب ما دیدن کنید و از مطالبی که در خدمتتان قرار داده ایم به خوبی بهره مند شود.

09126610672
KMC