راه اندازی رستوران سنتی و نکات مهم آن

راه اندازی رستوران سنتی و نکات مهم آن

با توجه به علاقه زیاد مردم ایران به غذای سنتی، راه‌اندازی رستوران سنتی را می‌توان آغاز یک کسب و کار پرسود دانست. در واقع راه‌اندازی رستوران نیاز به برنامه‌ریزی دارد. دقت در انتخاب محل رستوران، نوع تجهیزات مورد نیاز و غذاهایی که قرار است در منو قرار گیرند، از اهمیت بالایی برخوردار است.
بسیاری از افرادی که قصد راه‌اندازی رستوران‌های سنتی را دارند، تنها به پرسود بودن این کسب و کار اهمیت می‌دهند و در واقع اطلاعات کافی برای موفقیت در چنین تجارتی را ندارند. به همین جهت در مقاله پیش‌رو قصد داریم تا برخی از نکات مهم و ضروری در هنگام راه‌اندازی یک رستوران سنتی را بیان کنیم و اطلاعات لازم برای موفقیت در این کسب و کار را در اختیار شما قرار دهیم.

برای افتتاح رستوران سنتی مناسب ترین مکان را انتخاب کنید:

مکانی که قصد دارید رستوران سنتی را در آنجا راه اندازی کنید. باید با دقت بسیار زیادی انتخاب شود. در غیراین صورت ممکن است کسب و کارتان با ضرر و زیان مواجه شود. قابلیت مشاهده و دسترسی، هزینه کار و حداقل دستمزد و رقابت منطقه ای نکاتی هستند. که هنگام انتخاب مکان باید درنظر گرفته شوند.
با انتخاب نام و دکوراسیون مناسب هویت رستوران را مشخص کنید: همانطور که می دانید رستوران های سنتی از سبک سنتی برخوردار هستند. در صورتی که می خواهید افراد در رستوران شما لحظات فراموش نشدنی را داشته باشند لازم است که در انتخاب محیط و دکوراسیون دقت زیادی به خرج دهید.

رستوران های سنتی موفق نقش ها و طرح های دیواری و فضا را به گونه ای انتخاب و طراحی می کنند. که مشتریان و مراجعه کنندگان با وارد شدن به آنجا سبک سنتی را به وضوح احساس خواهند کرد. به همین دلیل توصیه می شود میز و صندلی ها، ظروف و مواردی از این قبیل را حتما با توجه به طرح های سنتی انتخاب کنید. از طرفی دیگر انتخاب نام مناسب مطابق با غذاهایی که قصد ارائه آنها را دارید. باعث می شود تا هویت و شخصیت واقعی رستوران خود را تعیین کنید.

قبل از راه اندازی رستوران منو غذایی را مشخص کنید:

از مهمترین نکاتی درباره راه اندازی رستوران سنتی می توان به مشخص کردن منو غذایی قبل از راه اندازی آن اشاره کرد. برای انتخاب منوی رستوران خود بهتر است با سرآشپز مشورت کرده و یا از افرادی که در این حوزه تجربه و تخصص کافی دارند کمک بگیرید. یکی از مزیت های انتخاب منو پیش از راه اندازی رستوران سنتی این است. که به راحتی می توانید فضای داخلی آشپزخانه را با توجه به منو طراحی کنید. علاوه براین می توانید. تجهیزات مورد نیاز رستوران را مطابق منو انتخاب نمایید. در واقع می توان گفت که منو باید به گونه ای طراحی شود. که کسب درآمد و سود بالا از طریق آن امکان پذیر باشد. توصیه می شود در منو غذاهای سنتی که در میان مردم محبوبیت داشته و پرطرفدار هستند را مورد استفاده قرار دهید.

راه اندازی رستوران

انتخاب نام مناسب برای یک سفره خانه

راه اندازی رستوران سنتی پیچیده تر از آن چیزی است که شما بتوانید به راحتی مکانی را برای سرو انواع غذاها به منظور سودآوری برپا سازید چرا که یکی از راه های گرفتن مجوز برای داشتن یک سفره خانه انتخاب یک نام مناسب می باشد. معمولا نام ها باید مانند سفره خانه، سنتی و ایرانی اصیل بوده و بتواند سبک و سیاق و همچنین خدمات شما را به مشتریان انتقال دهد. بنابراین از گذاشتن نام های فرنگی بر روی رستوران سنتی خود امتناع کنید. پس چنانچه تمایل دارید این امکان وجود دارد تا از مشاوران این شرکت برای نامگذاری رستوران خود کمک بگیرید.

راه اندازی رستوران

وسایل مورد نیاز رستوران سنتی

پیش از آنکه برای خرید وسایل مورد نیاز رستوران سنتی و تجهیزات آشپزخانه مانند تجهیزات یخچال صنعتی اقدام کنید، لازم است منوی رستوران سنتی را به طور کاملا حرفه ای تعیین کنید. همانطور که قبلا هم ذکر شد برای پخت هر نوع غذای اصیل مانند انواع پلوها، نمونه های دلچسبی از کباب ها و آش ها و دیزی سنگی به تجهیزات تخصصی نیازمند هستید که باید طبق منوی رستوران تهیه شوند.

چنانچه غیر از این صورت، تهیه تجهیزات رستوران را انجام دهید قسمتی از بودجه شما هدر رفته و با دوباره کاری مواجه خواهید شد. پس به شما توصیه می شود قبل از هر گونه اقدامی پرداخت هزینه ای با کارشناسان این شرکت در ارتباط باشید تا شما را جهت راه اندازی رستوران سنتی در داخل کشور و یا هر نقطه از جهان یاری کنند. ما می توانیم به راحتی تمام تجهیزات آشپزخانه و سفارش ساخت کلیه تجهیزات یخچال صنعتی و اجرای دکوراسیون های سنتی را در هر جایی برای شما مهیا سازیم. تنها کافیست با ما تماس حاصل نمایید.

میزان بودجه مورد نیاز را پیش بینی کنید:

نکاتی درباره راه اندازی رستوران سنتی وجود دارد. که پیش بینی و تخمین زدن تمام هزینه های مورد نیاز به عنوان اصلی ترین آن به شمار می آید. بعد از انجام این کار باید که برای تامین کردن بودجه لازم اقدام نمایید. مشخص کردن سرمایه ای که برای راه اندازی رستوران نیاز می باشد. به شما این امکان را می دهد تا بدانید. که چه مقدار پول را می توانید از کسب و کارتان پس انداز کنید. مورد توجه قرار دادن هزینه دریافت مجوزهای مربوطه ضرورت دارد. برای اینکه در زمان بررسی امور مالی دچار مشکل نشوید بهتر است هزینه های رستوران را در یک دفتر ویژه دفتر به ثبت برسانید.

راه اندازی رستوران

نوشتن برنامه تجاری کامل را فراموش نکنید:

در صورتی که رستوران سنتی از یک برنامه تجاری جامع و صحیح برخوردار باشد، برای مدیران و صاحبان رستوران شرایطی فراهم خواهد شد. تا سرمایه گذاران و وام دهندگان را بدون هیچ گونه مشکلی متقاعد کنند. همچنین باعث می شود تا بهترین و دقیق ترین راهکارها را برای کسب و کار خود پیدا کنید. از جمله مواردی که به شما کمک می کند تا برنامه ریزی تجاری را خلاقانه انجام دهید. می توان به طرح مالی، استراتژی بازاریابی، مدیریت، پیشنهادهای تجاری مختلف، ارزیابی بازار اشاره کرد.

09126610672