گریل ذغالی | رایج ترین اشتباهات هنگام پخت استیک|۰۹۱۲۶۶۱۰۶۷۲

گریل ذغالی | رایج ترین اشتباهات هنگام پخت استیک | استیک یکی از غذاهای محبوب به خصوص برای کودکان است ، غذایی مقوی و البته سرشار از پروتئین که طبخ ان مثل هر غذای دیگر نیاز به رعایت فوت و فنی دارد اما گاهی اشتباهاتی که خود آشپز هم متوجه آنها نیست . برای همین استیک آن جوری که باید لذیذ و ترد از آب در نمی آید.

۱- رایج ترین اشتباهات هنگام پخت استیک | استفاده نکردن از چاشنی :

ممکن است از پخت استیکی شور و یا پر از ادویه هراس داشته باشید، زمانی که نوبت استفاده کردن از چاشنی ها است ،هیچ احتیاطی لازم نیست.تا زمانی که نتوانید یک استیک را از درون مزه دار کنید، پخت آن به طور خیلی ساده شما را از یک مزه ی قوی محروم می کنید. بنابراین گوشت را از درون و از هر دوطرف به مدت ۳۵ تا ۴۰ دقیقه قبل از پخت، چاشنی بزنید.

۲- پخت استیک در حالت سرد :

وقتی نوبت به استیک می رسد، ولی شما هرگز نمی خواهید که استیک را مستقیما از فریزر درآورده و روی گریل قرار دهید.از قبل برنامه ریزی کنید، و اجازه دهید گوشت به دمای اتاق برسد. استیک سرد به یک میزان پخته نمی شود و باعث می شود که قسمت بیرونی بسوزد، در حالی که داخل نپخته مانده است. بسته به اندازه استیک ،اجازه دهید بین نیم تا دو ساعت گوشت در محیط اتاق بماند .

گریل ذغالی

۳-تکه های اشتباه

انتخاب یک استیک به راحتی برداشتن آن از محفظه خنک کننده و قرار دادن آن در مقابل صندوق پرداخت پول نیست. انواع گوناگونی از استیک وجود دارد و همه آن ها به یک روش پخته نمی شوند.برای مثال؛ استیک تی_بن باید بر روی گریل پخته شود، ولی استیک بدون استخوان دنده بهتر است بر روی ماهی تابه پخته شود (این به دلیل چربی است که از میان گوشت خارج می شود).پخت همه استیک ها به یک روش، شما را از بهترین طعم ممکن محروم می کند.

بنابراین چه کار کنیم:این که چه طرز پختی را ترجیح می دهید، را انتخاب کنید ، اگر این نکات را فراموش کردید، به یاد داشته باشید که بیشترین قیمت مربوط به گوشتی می شود که بهتر است سرخ شود ، بنابراین انتخاب گوشت استیک از موارد مهم می باشد.

گریل ذغالی


کمپانی KMC از سال ۱۳۸۴ با هدف ارایه کیفیت و بی نیازی کشور از واردات محصولات مشابه اقدام به طراحی و ساخت ماشین آلات و تجهیزات آشپزخانه های صنعتی نموده است.

۰۹۱۲۶۶۱۰۶۷۲ (کمالی) | info@test.com


 

۴-انتخاب تکه های کم چرب:

استفاده از تکه های کم چرب، زمان خودشان را دارند ولی برای پخت استیک مناسب نیستند. تکه های کم چرب معمولا ،سفت و خشک می شوند.در حالی که چربی ،بیشترین طعم و مزه را فراهم می کند( اگر به دنبال پخت غذای سبک تری هستید، توانایی های باربکیوی خود را افزایش دهید و جوجه کبابی عسل و لیمو را امتحان کنید.)

بنابراین چه کار کنیم:استیکی را انتخاب کنید که به میزان کافی چربی داشته باشد ، ممکن است کمی گران تر باشد، ولی نرمی و آب دار بودن ارزشش را دارد.

گریل ذغالی

۵- برگرداندن استیک فقط برای یک بار:

یک تصور غلط وجود دارد که، می گوید برای داشتن یک استیک لذیذ و آبدار باید یک بار استیک را برگردانید اگر چه ممکن است استیکی داشته باشید که از نظر ظاهری قشنگ است ولی به هیچ وجه خوش مزه نیست ؛ در حقیقت با این روش، بیرون استیک را خشک می کنید.
عادت کنید، در زمان پخت استیک چندین بار استیک را برگردانید، مخصوصا وقتی دما خیلی زیاد است.برگرداندن های بیشتر باعث می شود که استیک خیلی سریع تر پخته شود با این روش یک استیک آبدار خواهیم داشت و گوشت به طور یکنواخت تری پخته می شود ،بدون این که لبه هایش زیاد سرخ شود.

گریل ذغالی

۶- استفاده از انواع استیک سوپر مارکتی :

به قصاب محلی بروید ،آنها می توانند به شما کمک کنند تا بهترین برش را بشناسید و انتخاب های ناشناخته تر را به شما پیشنهاد می دهند ، یک قصاب، می تواند به سوالات شما پاسخ دهد و شیوه های جدیدی را پیشنهاد کند.

گریل ذغالی

 


مشاهده محصول گریل ذغالی kmc را از دست ندهید


۷- برش زدن خیلی زود استیک :

استیک تازه پخته شده خیلی هوس برانگیز است و نیاز به زمانی برای استراحت دارد ، در حالی که گوشت می پزد، بافت آن جمع می شود و رطوبت خود را پس می دهد و باعث آبدار شدن استیک می شود.اگر سریعا بعد از پخت ،استیک را برش بزنید این رطوبت روی بشقاب می ریزد و باعث خشک و بی مزه شدن استیک می شود.
بنابراین گوشت را داخل فویل بپیچید و به تکه های باریک تر ۵ دقیقه و به تکه های زخیم تر ۱۵ دقیقه استراحت دهید ، بافت گوشت دوباره منبسط خواهد شد و آب گوشت را جذب می کند.

گریل ذغالی

۸-استفاده نکردن از دماسنج گوشت:

مهم نیست که چه قدر در گریل کردن تجربه دارید، شما نمی توانید دقیقا با یک نگاه ساده به استیک، تشخیص دهید که آماده است.ممکن است که سطح بیرونی امید وار کننده به نظر برسد در حالی که از داخل ،خیلی خام است. اگر به وسیله ضربه زدن با چنگال، بخواهید از میزان پخت استیک مطلع شوید مقداری از مزه و آب گوشت که باعث خوشمزگی آن می شود، از گوشت خارج می گردد.

بنابراین چه کنیم: به کار بردن یک دماسنج خوب برای دمای داخلی ۱۳۵ درجه برای استیک نیمه پخته، ۱۴۰ درجه برای استیک مدیوم و ۱۴۵ درجه برای استیکی که خوب پخته، ضروری است ( اگر این دماها از دمایی که شما استفاده می کنید کمتر هستند، به این دلیل است که ما از فرایندی به نام باقی ماندن بعد از پخت صحبت می کنیم. زمانی که استیک از روی گریل برداشته می شود و در حال استراحت است دمای درونی اش بیشتر می شود).

گریل ذغالی

۹-استفاده از روغن با نقطه دود پایین :

روغن زیتون به دلیل فوایدی که بر سلامتی دارد و مزه ای که به سس ها می دهد، خیلی مورد توجه است ، ولی وقتی که، زمان پخت با دمای بالا است ظرف این روغن را داخل کابینت بگذارید.نقطه دود این روغن، نسبتا کمتر از ۳۲۰ درجه است و وقتی که از این نقطه می گذرد مزه ای بد و سموم شیمیایی منتشر می کند و به دلیل این که استیک ها در دمایی تا ۵۰۰ درجه پخته می شود، باعث می شود که اشپزخانه پر از دود شود و استیک بد مزه شود.کره نیز ،به دلیل نقطه دود پایین مناسب نیست.

بنابراین چه کار کنیم:معمولا روغن های سبک تر ،نقطه ی دود بالاتری دارند ، شما می توانید از روغن بادام زمینی و کانولا استفاده کنید.

گریل ذغالی

۱۰-تمیز نکردن گریل :

هیچ چیزی بد تر از تمیز کردن گریل نیست ، باقی مانده غذا روی توری گریل، آن را چسبنده می کند و باعث می شود که گوشت به آن بچسبد و پاره شود. هر بار بعد از استفاده ،گریل را تمیز کنید ؛ زمانی که ذغال ها هنوز داغ هستند، از یک قلمو ی سیمی استفاده کنید و باقی مانده ی غذا را از روی توری گریل پاک کنید. مقدار کمی روغن روی آن بمالید .

گریل ذغالی

09126610672
KMC