مهمترین تجهیزات جهت راه اندازی رستوران چیست؟

مهمترین تجهیزات جهت راه اندازی رستوران چیست

مهمترین تجهیزات جهت راه اندازی رستوران چیست ؟ | رستوران داری شغلی پر مسئولیت است که با سلامت مردم ارتباط دارد. عده زیادی وارد این حرفه می شوند ولی تعداد انگشت شماری می توانند مسئولیت خطیر راه اندازی و اداره رستوران را به درستی انجام دهند. برای موفقیت و تداوم فعالیت در هر کسب و کاری باید اصول اولیه آن را فراهم کرد. راه اندازی رستوران بدون تهیه و خرید تجهیزات رستوران امکان پذیر نیست.

بهترین آشپزها و یا گارسون های حرفه ای نمی توانند با تجهیزات رستوران نامناسب ، کارایی خوبی داشته باشند. تجهیزات رستوران بدنه اصلی رستوران داری را تشکیل می دهد و پایه های کسب و کارتان را محکم می کند.

تجهیزات رستوران در بالا بردن کیفیت کاری رستوران نقش دارند و برای شروع فعالیت ضروری هستند. بدیهی است کیفیت تجهیزات رستوران نیز تعیین کننده موفقیت رستوران و انجام صحیح امور است. صرف بودجه برای خرید تجهیزات رستوران به منزله سرمایه گذاری زودبازده در امر رستوران داری است.

هرگز بدون داشتن تجهیزات کافی حرفه خطیر رستوران داری را شروع نکنید و سرمایه خود را در معرض خطر قرار ندهید.

تهیه تجهیزات آشپزخانه صنعتی را با دقت در جزئیات انجام دهید. شکل هندسی فضای مورد نظر و اندازه فضا، دو عنصر مهم در تهیه لوازم مناسب هستند. نظم و ترتیب اولین اصل در یک آشپزخانه است.

راه اندازی رستوران

قبل از هر اقدامی با دقت فضای مورد نظر را بررسی کرده و به صورت فرضی، جای لوازم ضروری را مشخص کنید. سپس با دید باز می توانید اقدام به خرید تجهیزات آشپزخانه صنعتی کنید در حالی که محل قرار گیری هر کدام را از قبل مشخص کرده اید. اگر فضای آشپزخانه دارای قناسی و شکل نامتعارف است می توانید برخی از لوازم را به صورت سفارشی تهیه کنید تا مناسب با محل طراحی شود.

راه اندازی رستوران

توجه داشته باشید که تجهیزات آشپزخانه صنعتی با لوازم آشپزخانه های خانگی بسیار متفاوت است.

خرید تجهیزات کوچک تر نمی تواند کارایی دستگاه های صنعتی را داشته باشد. دستگاه های خانگی توان استفاده روزانه و ساعات کار زیاد را ندارند و مناسب آشپزخانه های صنعتی نیستند. چرخ گوشت های بزرگ خانگی، سرخ کن های خانگی و دیگر لوازم خانگی نمی توانند کارایی مناسب چرخ گوشت های صنعتی و سرخ کن تمام استیل صنعتی را داشته باشند. با خرید لوازم نامناسب سرمایه خود را در معرض خطر قرار ندهید.

راه اندازی رستوران

روی تجهیزات پخت و پز و یخچال های صنعتی سرمایه گذاری کنید. صرف هزینه روی این موارد به نفع کسب و کارتان است. قبل از خرید تجهیزات آشپزخانه صنعتی با وسواس زیادی دستگاه را بررسی کنید و از عملکرد آن و شیوه تمیز کردن قطعات آن اطلاع حاصل کنید.

راه اندازی رستوران

لوازمی که به سادگی تمیز نمی شوند و یا عملکرد ضعیفی دارند موجب اتلاف نیروی کار در آشپزخانه می شوند.
خرید تجهزات مناسب موجب صرفه جویی در مصرف انرژی شده و هزینه های آتی را کاهش می دهد.

 

برای کاهش انرژی مصرفی در آشپزخانه صنعتی این تجهیزات بسیار مناسب هستند و کارایی بهینه ای دارند:

ماشین های ظرفشویی صنعتی

یکی از کاربردی ترین تجهیزات رستوران ، ماشین ظرفشویی است. ماشین های ظرفشویی صنعتی دارای محفظه عایق گرما و حرارت هستند و می توانند میزان حرارت آب تنظیم شده را در وضعیت ثابت نگه دارند.

هزینه زیاد خرید ماشین های ظرفشویی صنعتی اصلا نگران کننده نیست. چنانچه ماشین ظرفشویی صنعتی از نوع مجهز به سیستم تصفیه آب و صرفه جویی مصرف انرژی باشد، بیشترین تاثیر را در میزان اتلاف انرژِی خواهد داشت و بهره وری بسیار مطلوبی را با نیروی کار کمتری امکان پذیر می کند. استفاده از نیروی انسانی نمی تواند جایگزین ماشین های ظرفشویی صنعتی در کترینگ ها شود.

گاز القایی از تجهیزات آشپزخانه صنعتی

یکی از راه های صرفه جویی در مصرف انرژی آشپزخانه های صنعتی استفاده از گازهای بزرگ چند شعله القایی است. این تجهیزات می توانند با محدود کردن میزان گرما، انرژی بیشتری را برای ظرف طبخ غذا متمرکز کنند.

در نتیجه با کمترین میزان انرژی، پخت به طور کامل و در زمان کوتاه تری انجام خواهد شد. سیستم کار گاز القایی بدین صورت است که با برداشتن ظرف طبخ غذا، با قطع میدان مغناطیسی، حرارت زیر قابلمه به طور اتوماتیک قطع شده و جریان سوخت خاموش می شود. این امر در اتلاف سوخت مصرفی روزانه بسیار تاثیرگذار است و می تواند یک امتیاز مثبت تلقی شود.

در آشپزخانه های صنعتی نباید از گازهای خانگی معمولی استفاده کنید این امر بسیار هزینه بر و غیر اقتصادی است.

کاهش مصرف انرژی درقفسه غذای داغ

تجهیزات آشپزخانه صنعتی و کترینگ ها به صورت تخصصی برای بهره وری بیشتر تولید شده اند. برای مثال تمامی کابین های نگهداری مواد غذایی ، عایق بندی شده و از اتلاف گرما جلوگیری می کنند.

استفاده از گرمای موجود برای مواد غذایی بدون نیاز به انرژیِ اضافی از طریق قفسه های غذای داغ میسر است. تمامی کابین ها در آشپزخانه صنعتی باید دارای سنسورهای حرارت سنج باشند و بهترین شرایط را برای نگهداری مواد غذایی فراهم کنند. این کابین ها می توانند با تشخیص قفسه های خالی، به طور اتوماتیک لامپ های حرارتی را در محل مورد نظر خاموش کرده و انرژی مازاد را ذخیره کنند.

گریل های سازگار با محیط زیست

گریل از تجهیزات رستوران پر مصرف و همیشه روشن است که انرژی بسیاری را مصرف می کند. گریل های جدید و به اصطلاح سازگار با محیط زیست، نسل جدید گریل های صنعتی هستند که جایگزین گریل های پر مصرف قدیمی شده اند. نسل جدید گریل های پیشرفته دارای صفحه های شیار داری هستند که دارای سنسور و تایمر است.

ویژگی انحصای گریل های سازگار با طبیعت در زمان بندی برای خاموشی توسط سنسور است. در واقع زمانی که گریل کار نمی کند سنسور فعال شده و دستگاه خاموش می شود. استفاده از آخرین فناوری های روز دنیا در تولید لوازم و تجهیزات آشپزخانه صنعتی منجر به استفاده بهینه و صرفه جویی در مصرف انرژی شده و کاهش هزینه های مصرفی را به دنبال خواهد داشت.

جهت خرید تجهیزات آشپزخانه صنعتی بررسی های لازم را انجام داده و با مجموعه متخصص KMCsteel  مشورت کنید.

اصلی ترین تجهیزات رستوران کدامند؟

راه اندازی رستوران با تجهیزات مدرن و پیشرفته به منزله برداشتن یک گام بزرگ به سوی موفقیت است. همیشه قدم های اولیه باید حساب شده و منطقی برداشته شود تا از ضررهای مالی بعدی پیشگیری شود.

همه رستوران های معروف و موفق تجهیزات کاملی را تهیه کرده اند که جوابگوی نیازهای کاری آنان است.

اصلی ترین تجهیزات رستوران شامل این موارد می باشند:

  1. تجهیزات پخت غذا رستوران
  2. تجهیزات سرو غذا رستوران
  3. تجهیزات سرمایش رستوران
  4. تجهیزات آماده سازی رستوران
  5. تجهیزات انبار رستوران
  6. راه اندازی رستوران
  7. خط سلف سرویس رستوران
  8. خط کانتر رستوران
  9. تجهیزات نظافتی و شستشوی
  10. تجهیزات جانبی آشپزخانه صنعتی
09126610672